Splácanina všeho, co mě napadlo

28. července 2010 v 11:45 | Áťa
V hlavě mám guláš.S chlebem.Chtěla bych toho sem napsat tolik,ale každý téma zvlášť by vydalo tak na 4 řádky,a to mi přijde jako zbytečný plácání článků... A takhle je to taky... no,stejnej guláš,jako ten,co mám v hlavě.Ale užijte si ho,je se zvláštní dávkou chilli! Rozuměj mini recenze na jeden film.

Včera večer jsem si připadala jako idiot.Nebo spíš,díky icq jsem si připadala jako idiot.A proč že to? V jednom okně ex-přítel,a hned vedle nenápadně flirtující kamarád... A co bylo ještě lepší? Že s ex si mám pořád co povídat, a s tím kamarádem taky,of course.Sice u obou jiný téma,ale připadala jsem si,jako bych podváděla... S bývalejma se přece ze zásady nekamarádí,ne? No,a mě to nejde... Předtím jsme spolu taky kámošili,a jako by to bylo tak,že když jsme zjistili,že jako páreček nám to spolu nesedí,vrátili jsme se zpátky ke kamarádství.No a nenápadně flirtující kamarád... S tím se pořádně bavím až v posledních dnech, poté, co začala úspěsná ignorace Pana Dokonalého.Jak dokonalé...

Zpestření a nebo 'rozehřátí' před tím,co vás čeká za pár chvil, vám nabízím mini-recenzi na film,kterej je jeden z mých oblíbených.A věřte,že na kritiku filmů já jsem pes.
Ano.Constantine. Možná vás zaujme už obsazení rolí, a protože většina blogerů jsou holky, nepohrdnete (promiň Gryfe,vážně je tu hodně holek :D) Keanu Reevesem,a nebo třeba Rachel Weisz a Tildou Swinton.
Film je o Johnu Constantinovi, kterej je od narození 'poznamenanej' viděním toho,co je kolem nás doopravdy z hlediska démonů,archandělů a jiný havěti.Působí jako vymítač démonů z těl lidí,který byly pro ony démony hostitelema. Na druhý straně je Angela Dodson (Rachel Weisz),detektivka,která má stejné schopnosti jako John,ale v dětství je potlačila,a tak je v době 'sebevraždy' jejího dvojčete Isabely nemá rozvinuté.Angele připadá divné,že by se její sestra Isabela zabila,a tak jde pro pomoc ke Constantinovi,no a jak bývá zvykem, John,ačkoliv nerad, je nucen jí pomoci a tím se tyhle dva světy začínají prolínat... Postupně John i Angela přicházejí na to,že Isabelu 'někdo' donutil zabít se, a... No,koukněte sami.
Film se mi líbí z hlediska obsazení,hereckejch výkonů,děje, i efektů... Enjoy it.

A teď...?


Napadlo mě, vrátit se k tématu,který jsem tu řešila včera.Ne,že bych ze sebe v článku pod nevyždímala všechny informace,který mi probleskly hlavou,ale teď... Teď si to vezmem z trochu jinýho úhlu.
Aneb, nazvala bych to Heaven X Hell.
Je předem rozhodnuto, kam patřím? Kde se v příštím životě (pokud existuje) objevím? Není trochu rozpor v tom,že když tu budu za sto let znovu, nemůžu bejt (logicky) v nebi,nebo v 'pekle'? Co si vůbec představíte pod pojmem peklo... Přijde mi to trochu jako unáhlenej výmysl pro malý děti, říkat,že je to směť všeho zlýho.Považujete snad za stejný zlo,když někdo ukradne žvejkačky v obchodě a jinej zmasakruje rodinu?
Asi je to otázka toho,v co věřím... Já osobně jsem jako moje babička.Ta mi vždycky říkala,že radši,než v Boha, věří v lidi,a v to,co ty lidi provádí. Nechci tu nadávat nebo vyvracet křesťanství, sama chodím na církevní gympl,ale není jen Bůh zástěrka,a nebo,jak řekl Kryten v Červenym trpaslíkovi, neni to jen výmysl proto,aby lidem necvaklo z představy, že po tomhle životě už není nic lepšího?
Když už bych musela věřit buď v to,že budu v nebi,nebo v pekle, vyberu si peklo.Je mnohem pravděpodobnější,že i přesto,že se snažíte bejt mírumilovný, hodný na okolí provádíte něco,možná i nevědomky,co je v rozporu v Nebem.A proč si dělat iluze o tom, že jednou budu kdesi v ráji? Vážně je to asi otázka víry...
Mimochodem, proč mám pocit,že i kdyby byl Ráj, tak díky tomu,jak se chováme,nejen k fauně a flóře,ale i k lidskému okolí se nám vymstí? Roboti se za chvíli dokážou sami opravit,a nebude trvat dlouho a budou se moci i vylepšit.A když budou mít vlastní myšlení, já sama nevyvracím možnost, že i taková Apokalypsa může nastat.Nebo 3.Světová válka...Jenže tohle by nemusela bejt válka lidí z různejch států,nýbrž válka lidí proti počítačům,robotům a technice,která se vzbouří.A pak nám bude Nebe a Peklo vhod.Aspoň si ověřím, jestli jsou vážně jen tyhle dvě možnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gryf Gryf | 28. července 2010 v 12:14 | Reagovat

Já sem asi opilej, já se vidim v tom článku... xD
Mně se řikalo nevěř ani sám sobě. :D
Lidstvo se zničí samo bez ňáký T500 nebo šílenýho toustovače...
Co je peklo? Nedojíst kachnu v neděli. xD

2 Áťa Áťa | Web | 28. července 2010 v 12:57 | Reagovat

[1]: Kdo by to byl řek,có? :D
Hele,to mě nenapadlo, pořád je tu Arnošt,ten nás spasí :D :P
Dobrej názor na peklo,ale vážně si myslíš,že tě bude po smrti děsit kachna?

3 Gryf Gryf | 28. července 2010 v 15:39 | Reagovat

Bude ze mě hvězda. :D
No jasně, 20 metrů vysoká pečená kachna co mě chce sežrat. :D A teď vážně... Myslim, že ne. Sem si jenom vzpomněl na Mr. GS. :D

4 Beecappy Beecappy | Web | 28. července 2010 v 20:37 | Reagovat

Na ten film se budu muset někdy kouknout, dík za námět. ;-)

Koukám, že si naroztrhání ex a kamarád flirtující :-D

5 L.o.u L.o.u | Web | 29. července 2010 v 0:45 | Reagovat

Héj..tak tohle téma je teď pro mě taky tak nějak aktuální..v lovcích duchů tématu nebe peklo patřili totiž celý dvě řady :D Jinak..souhlasim s názorem mojí kamarádky. Zemi neovládnou šílený toustovače, ale obří slepice :D To bude apokalypsa. Jinak v nebe ani peklo taky nevěřim.
Mmm..Keanu Reeves..myslim že vim co zejtra budu stahovat :-P

6 L.o.u L.o.u | Web | 29. července 2010 v 15:57 | Reagovat

já už ani nevim hele :D

7 L.o.u L.o.u | Web | 29. července 2010 v 21:57 | Reagovat

Awesome! Čim víc lidí na to nalákám tim líp :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.