Vyplatí se trpělivost?

7. října 2010 v 23:33 | Átina |  Kecy z mojí krychle prázdna
Vyplatí se trpělivost? Existuje v některých případech trpělivost, nebo je to jen zástěrka toho, že se člověk bojí sebrat odvahu a udělat věc hned a bez čekání, co by se mohlo stát, kdyby náhodou počkal?

Kdybyste neskutečně milovali třeba zelenou barvu, a najednou by se na trhu objevil hrozně hezkej, zeleno-žlutej obraz se čtverečky a jinými tvary, jenže v omezené edici, šli byste si ho koupit, protože je to omezená edice a za dva měsíce, natož půl roku už tu určitě nebude k sehnání, a nebo byste trpělivě čekali na jinej, protože by měl za tričtvrtě roku vyjít ten samý obraz, ale celý zelený? Čekali byste trpělivě na to, jestli bude dokonalejší,než jeho zeleno-žlutá verze, a nebo byste si rovnou koupili tu zeleno-žlutou, protože byste tušili, že by vaše očekávání nakonec přišlo nazmar, protože by vám došlo, že celá zelená verze je sice hezčí,ale těch 9 měsíců čekání za to nestálo?

Jde mi o to,že já už se takhle spálila. Jenže s člověkem. A to není tak, že obraz koupíte,sice dráž a na aukci, ale seženete ho. Čas už zpátky nevrátíte... Nechovala jsem se energicky, ale rozhodla jsem se čekat. Nakonec jsem ty (přeneseně) třičtvrtiny roku čekala, jenže...to nevyšlo. A já si říkám, že jsem ztratila ten čas trpělivostí, protože kdybych to udělala hned, tak jsem nemusela cítit to těšení se a očekávání, a nemuselo mě to tolik mrzet. Ale kdyby to vyšlo, tak jsem si mohla říkat, že už ho přece znám tu dobu, co jsem čekala, za tu dobu jsem se o něm stihla něco dozvědět, a na něco se těšit, a teď bych to měla k dobru, protože bych o něm věděla víc a víc, a není to to, po čem lidi vždycky toužili? Vědět, co si druhý člověk asi myslí?

Ptám se, protože takovou situaci jsem dneska řešila.Znovu. A ještě je čas na to, abych se rozhodla jinak, než obvykle... Kluk, kterýho jsem znala sotva dvě hodiny (a nutno podotknout, že za tu dobu jsme si stihli říct možná tak to,jak se máme), mě zval ven.Jakožto milovník neurčitejch odpovědí jsem odpověděla starým,dobrým "někdy klidně".
A přesně tady nastává ta otázka "Vyplatí se trpělivost?".
Verze NE: Řekla bych, že jop, a na otázku "kdy?" bych pravděpodobně odpověděla "příští týden?" "pondělí?"
Verze ANO: Řekla bych "No, někdy klidně, ale nejsem povrchní, a nebylo by lepší si občas napsat, a pak jít ven?"
A teď přichází verze ala Áťa (tzn. já): "kdy?" "...don't know?" "a já to mám vědět? :D" "třeba? :)" "oukej... tak zejtra?"
... ha. A právě tady jsem byla v koncích. Proč? Protože jsem zbabělec. A nebo člověk přiklánějící se k verzi ANO. Možná to je moje chyba. Nemám odvahu...Ale houby... konverzace pokračuje. A kupodivu jsem to vyřešila tak, že se mi ta odpověď docela povedla.
"hm... a vyřídíš si to za mě s mojí angínou?" (nutno dodat, že už mi nic kromě dávek Penicilinu neni)
Mám pocit, že tímhle jsem vybruslila. Aspoň na dalších pár dní, kdy mám šanci ho poznat. A rozhodnout se, jestli se i v tomhle případě vyplatí bejt trpělivá...

No dobře. Vím, že moje vyjadřovací schopnosti jsou kolem půlnoci vážně mizerný...
Ale doufám,že jste pochopili, co jsem tím chtěla říct.
A co vy- myslíte, že se vyplatí trpělivost, nebo ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 radulina radulina | Web | 8. října 2010 v 10:01 | Reagovat

Tohle znám, ale těžko říct, jestli je to o trpělivosti. Kdyby šlo o obraz, tak si koupím ten zelenožlutý, protože v tomhle ohledu jsem netrpělivá. Ale když se chtěl se mnou někdo sejít a já ho neznala, tak jsem se vykrucovala úplně stejně a bylo to asi spíš ze strachu. Jenomže to nemá cenu, opravdu tím ztrácíš strach. A poznat ho osobně vůbec není k zahození, psát může ledasco, ale když s ním mluvíš, může být všechno jiné.

2 radulina radulina | Web | 8. října 2010 v 10:02 | Reagovat

EDIT: ztrácíš čas, né strach :)

3 Maia* Maia* | Web | 8. října 2010 v 21:42 | Reagovat

možná se to někdy vyplatí, někdy. spíš ne, nebo alespoň mně ne. chvilku možná počkej, ale ne moc dlouho, abys toho pak třeba nelitovala ;).. za zkoušku to přece stojí ;)..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.